Учет электроэнергии
 :)
Понедельник, 14.07.2025, 10:30
 
                                                                                            Потребители покупают энергию
                                                                          не ради ее потребления вообще,
                                                                          а ради тех услуг,
                                                                          которые она обеспечивает. 
                                                                                                 Кларк У.Геллингс
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта

Календарь
«  Январь 2011  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Архив записей

Главная » 2011 » Январь » 31 » Українські АЕС збанкрутували
08:52
Українські АЕС збанкрутували

В Україні розпочався процес вибору майданчика для будівництва заводу з фабрикації ядерного палива. Угоду про спільну реалізацію проекту в жовтні підписали російське ВАТ "ТВЕЛ" і спеціально створений український держконцерн "Ядерне паливо".
Як пише "Независимая газета", до моменту реалізації домовленостей в Україні почався судовий розгляд справи про банкрутство підприємства "Енергоатом", до якого входять всі атомні станції (АЕС). Експерти вважають, що суд не завадить планам будівництва заводу.
Співробітниця Агентства атомних новин Ірина Машек пояснила виданню, що юридично "Енергоатом" і "Ядерне паливо" ніяк не пов'язані. "Що стосується позовів кредиторів проти "Енергоатому", то це вже як мінімум четверта справа про банкрутство держкомпанії".
Раніше ситуація вирішувалася мирно: підприємство погашало борги або кредитори відкликали позови. Експерт вважає простим збігом той факт, що чергова справа про банкрутство з'явилася під час вибору майданчика для будівництва заводу: "14 січня Верховна Рада України за ініціативою Президента Віктора Януковича скасувала мораторій на стягнення боргів з підприємств ПЕК. Компанія "Укртатнафта", якій "Енергоатом" давно заборгував близько $300 тис., скористалася ситуацією і подала позов до Госпсуду Києва". Машек вважає, що для державної компанії проблемою є не зазначена сума, а загальний борг, розмір якого, за даними українських ЗМІ, перевищує $1 млрд.: "Приклад з "Укртатнафти" можуть взяти інші кредитори".
Фахівці вважають, що, передбачаючи таку ситуацію, влада створила окремий держконцерн "Ядерне паливо" - спеціально для реалізації україно-російського проекту. Старі борги потрібно вивести за рамки нового напряму співпраці хоча б тому, що "ТВЕЛ" збирався частково фінансувати будівництво і сприяти українській стороні в залученні інвестицій.
Після новорічних свят російські та українські фахівці на місцевості вивчили два майданчики для будівництва заводу - в Жовтих Водах Дніпропетровської області та в селищі Смоліно Кіровоградської області. Планується, що остаточний вибір і техніко-економічне обґрунтування всього проекту будуть зроблені до квітня. А завод буде введений в експлуатацію вже в 2013 році. Глава Міненерго України Юрій Бойко раніше повідомив, що контрольний пакет акцій підприємства буде закріплений в українській держвласності, і через кілька років Україна зможе "повністю забезпечити себе паливом (для АЕС, - ред.), виробленим на заводі".
Незалежні експерти припускають, що сторони поспішають вирішити питання із заводом, щоб не дати опонентам часу для публічного обговорення аргументів проти будівництва. Так, експерт Національного екологічного центру України з енергетичних питань Дмитро Хмара в грудні заявив, що Україні не потрібен новий екологічно небезпечний об'єкт в умовах, коли наявні потужності АЕС не задіяні повною мірою через профіцит електроенергії. Він поставив під сумнів і тезу уряду про те, що новий завод забезпечить незалежність України від російського постачальника-монополіста: "Замкнутий ядерний цикл створити неможливо, оскільки Україна не має права збагачувати уран". Тобто сировина, що добувається в країні, буде, як і раніше, вивозитися для збагачення до Росії, а потім надходити на завод, де буде складання паливних касет для АЕС.
Чиновники стверджують, що будівництво заводу потрібно не лише для забезпечення паливом українських АЕС, але і для експортних поставок. Щоправда, такий формат співпраці з Росією передбачає інший рівень інтеграції в ядерній сфері. Минулого року Прем'єр-міністр РФ Володимир Путін заявив, що Росія зацікавлена у створенні спільно з Україною інтегрованих структур в частині атомного машинобудування. Він сказав, що новий рівень співпраці дозволить виконувати контракти на будівництво та модернізацію АЕС в третіх країнах.
У жовтні заступник голови дирекції "Росатому" з ядерно-енергетичного комплексу В'ячеслав Корогодін повідомив ЗМІ, що Україна і Росія почали взаємну оцінку ядерних активів у рамках їх можливої інтеграції: "Ми пройшли фазу діяльності робочих груп і перейшли до фази оцінки активів".
Відтоді питання про інтеграцію публічно не порушувалося. Проте українські галузеві експерти вважають, що робота ведеться. "Росію, як і раніше, цікавить в першу чергу доступ до українських уранових рудників, які за обсягами посідають шосте місце в світі. Не випадково обидва майданчики для будівництва заводу обрані неподалік від рудників", - сказав виданню один із чиновників. Він вважає ситуацію закономірною: "Всі наші АЕС, підприємства, що видобувають і переробляють руду, - вся атомна енергетика створювалася за радянськими технологіями. Тому реінтеграція з російськими потужностями є не тільки виправданою, а й економічно необхідною".
За матеріалами FundMarket
Просмотров: 756 | Добавил: Анатолий | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Сегодня

Поиск по сайту

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Наш опрос
Что нужно добавить ?
Всего ответов: 96

Курс валют
ПриватБанк курс доллара

Copyright MyCorp © 2025Бесплатный конструктор сайтовuCoz